32 214 44 00
Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina ogłasza nabór na stanowisko Informatyka Banku. . Fundusz Wsparcia Kredytobiorców . WAKACJE KREDYTOWE . Aplikacja mobilna - wymagania systemowe . Przerwy w dostępie do IB w nocy z 25 na 26 lipca od 1 do 4 rano. . Program Dobry Start . Kredyt WAKACJE 2022 z oprocentowaniem stałym . Loteria na okrągło - Każdy nowy produkt to szansa na wygraną . Informacje dla Klientów w związku z atakiem Rosji na Ukrainę . Dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego
BS NEWS RSS - bądź na bieżąco!
Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina Internet Banking
Placówki i bankomaty Kontakt

Urządzenia

Informacje, jak właściwie zabezpieczyć swoje urządzenie – jak właściwie przygotować komputer oraz jakie zainstalować oprogramowanie. Każdy system operacyjny (również oprogramowanie) wymaga stałych aktualizacji poszczególnych komponentów. Jest to konieczne ze względu na pojawiające się w różnych elementach systemu luki, które mogą stanowić zagrożenie dla komputera oraz wykonywanych na nim czynności.

Za bezpieczeństwo środowiska, na którym pracuje program, odpowiada Klient.


Bezpieczeństwo komputera

W związku z brakiem wsparcia ze strony firmy Microsoft dla systemu Windows XP nie jest zalecane korzystanie z usług banku za pośrednictwem tego systemu.

 • Dbaj o bezpieczeństwo Twojego komputera, instaluj tylko legalne oprogramowanie oraz wszystkie zalecane poprawki. Pamiętaj, że Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina wymaga aby do obsługi serwisu Internet Banking wykorzystywać systemy operacyjne dla których producent dostarcza aktualizacje, co za tym idzie te które posiadają najnowsze aktualizacje.
 • Zawsze używaj zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego oraz zapory (firewall). Oprogramowanie antywirusowe powinno skanować urządzenie w sposób aktywny.
 • Dbaj o to, aby Twoja przeglądarka internetowa była zawsze aktualna. Do poprawnego działania niezbędna jest przeglądarka internetowa obsługująca protokół szyfrujący SSL, JavaScript oraz pliki cookies. Zalecane przeglądarki to Firefox, Internet Explorer, Safari, Google Chrom, Opera w wersjach na bieżąco aktualizowanych - aktualną wersję można sprawdzić np. w przypadku przeglądarki Firefox w zakładce Pomoc > O programie Firefox, w przypadku przeglądarki Opera aktualizacja odbywa się automatycznie. W przypadku samodzielnej aktualizacji przeglądarki należy: otworzyć zakładkę Pomoc > Sprawdź dostępność aktualizacji.
 • Pamiętaj, zawsze instaluj oprogramowanie legalne, pochodzące z legalnego źródła.
 • Nie używaj oprogramowania pozyskanego za pośrednictwem sieci Peer 2 Peer. Pobrane tą metodą pliki są szczególnie narażone na obecności wirusów, co automatycznie zwiększa ryzyko zainfekowania Twojego komputera.
 • Zwróć uwagę na pocztę elektroniczną. Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina nigdy nie prosi drogą mailową, bądź telefoniczną o podanie identyfikatora i hasła do systemu IB. Nie otwieraj linków oraz plików przesyłanych z nieznanych adresów. Pomocne będzie zainstalowanie oprogramowania antyspamowego – wyłącznie legalnego, od renomowanych producentów.
 • Jeśli to możliwe, korzystaj z usługi IB z komputera, którego nie używasz do wymiany plików, przeglądania internetu czy czytania poczty elektronicznej.

Bezpieczeństwo urządzenia mobilnego

 • Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina nigdy nie wysyła linków służących do pobrania aplikacji na urządzenie mobilne – czy to za pośrednictwem wiadomości e-mail, czy SMS. Do korzystania z Bankowości Mobilnej nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania na urządzeniach klientów.
 • Pamiętaj o regularnych aktualizacjach. Upewnij się, że zainstalowane na urządzeniu mobilnym oprogramowanie jest aktualne.
 • Przy zakupie nowego urządzenia mobilnego dowiedz się, czy producent dostarcza aktualizacje, oraz jak długą będą dostarczane. Brak zainstalowanej aktualnej wersji oprogramowania oraz systemu może skutkować przejęciem kontroli nad urządzeniem przez niepowołane osoby.
 • Używaj zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego.
 • Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina wymaga, by nie korzystać podczas obługi Internet Bankig z urządzeń z osłabionymi zabezpieczeniami – root/jailbreak, itp.. Dotyczy to zarówno logowania do IB, jak i odbierania SMS’ów autoryzacyjnych - kodów jednorazowych.
 • Nie udostępniaj urządzenia osobom trzecim. Zabezpiecz dostęp do urządzenia – hasłem, kodem lub inną metodą, np. przez system biometryczny – odcisk palca.
Ubezpieczenia
Bezpieczeństwo

Stawki referencyjne Co to?WIBOR 1 m-c z ostat. dnia rob. lipca 2022 - 6,75%.
Obowiązuje od 01.08.2022 r. do 31.08.2022 r.

Średni WIBID 6 m-cy w czerwcu 2022 - 6,92%.
Obowiązuje od 01.07.2022 r. do 31.12.2022 r.

Kursy walut 2022-08-05 16:00
Dewizy:Pieniądze:
skupsprzedażskupsprzedaż
1 USD4.52824.73714.49614.7698
1 EUR4.60094.81274.56834.8459
1 GBP5.41895.73285.39145.7610
Apple Pay w naszym banku. Płać wygodniej, szybciej, bezpieczniejAplikacja mobilna - BS Czechowice - Nasz BankExpress ElixirmojeID oraz Profil ZaufanyCertyfikaty KIR