Version 7 of Flash Player plug-in and JavaScript enabled are required!

Certyfikaty


KIR Szafir


Już teraz w kontaktach z ZUS można wykorzystać bezpieczny podpis elektroniczny i kwalifikowane certyfikaty Krajowej Izby Rozliczeniowej SA. Na potrzeby komunikacji z ZUS oferujemy zestaw, w skład którego wchodzą:
- certyfikat kwalifikowany ważny 1 rok lub 2 lata,
- karta kryptograficzna,
- czytnik kart.

Czy bezpieczny podpis elektroniczny jest równoważny z podpisem własnoręcznym?
Dokumenty opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym w myśl Ustawy o podpisie elektronicznym zyskują rangę dokumentu podpisanego własnoręcznie. Do weryfikacji autentycznosci podpisu służą certyfikaty kwalifikowane.

Do czego można wykorzystać bezpieczny podpis elektroniczny?
Bezpieczny podpis elektroniczny zyskuje coraz więcej zastosowań, w znaczący sposób obniżając koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. Obecnie nasze certyfikaty można wykorzystać m.in. do podpisywania deklaracji podatkowych wysyłanych do Urzedów Skarbowych, przesyłania dokumentów rozliczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Spółecznych, wymiany wiążących dokumentów z klientami, partnerami biznesowymi oraz urzędami administracji publicznej. Bardzo przydatnym zastosowaniem jest także możliwość wystawiania elektronicznych faktur i występowanie w aukcjach elektronicznych.

Warto też zwrócić uwagę, że podpis elektroniczny w wersji niekwalifikowanej znajduje swe zastosowanie przy kontrolowaniu dostępu do zasobów firmy, a także przy szyfrowaniu i podpisywaniu poczty elektronicznej, zabezpieczaniu dostępu do serwerów WWW i innych urządzeń sieciowych.   

Dlaczego warto korzystać z podpisu elektronicznego?
Dokument podpisany elektronicznie jest łatwiejszy w archiwizacji i dystrybucji niż dokument podpisany własnoręcznie. Podpis elektroniczny pozwala też na podpisanie dużej liczby dokumentów w bardzo krótkim czasie. W przypadku dokumentów papierowych ich własnoręczne podpisywanie jest bardzo czasochłonne, a dodatkowo generuje wysokie koszty ich przesyłania i bezpiecznego przechowywania.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na temat elektronicznych podpisów, pobrać wniosek lub zapoznać się z cennikiem wejdz na stronę www.elektronicznypodpis.pl lub odwiedź naszą placówkę. Szczegółowe informacje mogą Państwo również uzyskać pod numerem telefonów (032) 214 44 09-11
ZAPRASZAMY !!!

Version 7 of Flash Player plug-in and JavaScript enabled are required!
500plus

BFG

EuroFATCA

o banku   |    historia   |    kredyty   |    rachunki   |    lokaty   |    kasa   |    aktualności   |    bezpieczeństwo   |    kontakt   |    bankowość online

Copyright 2008 by Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice Bestwina